500+ na zygotę

zygotaOrganizacje ‘pro-life’, jak same siebie nazywają, udowadniają, że człowiek staje się człowiekiem w momencie poczęcia, połączenia haploidalnej gamety męskiej z haploidalną gametą żeńską. Przyjmując tę retorykę należałoby zatem stosować wszelkie prawa człowieka czyli, jak tytuł wskazuje, od momentu zapłodnienia należałoby na przykład wypłacać zapomogi i dodatki (oczywiście zgodnie z zapisami prawnymi, w końcu nie wszystkim się należą). Tym samym, aby być konsekwentnym, należałoby nie wpuszczać ciężarnych kobiet w miejsca z ograniczeniem wiekowym bo dziecko, z którym owa kobieta próbuje wejść, nie spełnia wymogów. Co w takim razie gdy ciężarna kobieta popełnia przestępstwo? Może dziecko jako partycypujące (chcąc nie chcąc) w przestępstwie, powinno być uznane za współwinne, a może to wyrodna matka powinna dostać dodatkowy wyrok za nakłanianie dziecka do uczestnictwa w występku? Absurd, ktoś może powiedzieć.

   Dla mnie na przykład jest to tak samo niedorzeczne jak twierdzenie, że organizacje ‘pro-life’ faktycznie bronią życia. Czegoś tam bronią, może i czyjegoś życia, ale czy są za życiem ogólnie?
Na pewno są za wepchnięciem przez gardło swojej moralności, wszystkim, bez wyjątku. Prowadziłem rozmowy z ludźmi, którzy bardzo, ale to bardzo chcieli udowodnić, że mają rację i ich racja jest jedyną i słuszną prawdą. Kiedy wypominałem im, że próbują swoją moralność narzucić wszystkim wkoło, zaprzeczali, twierdząc, że to nie o moralność chodzi. Tu się już trochę gubiłem.

   Przecież to na podstawie kultury budujemy nasz świat, nasze postrzeganie rzeczywistości, ergo naszą moralność. Rozumiem, że niektórym ludziom czy całym środowiskom ciężko jest dostrzec meritum, rozumiem też, że każdy chciałby przeciągnąć linę na swoją stronę, ale wolność jednego kończy się tam gdzie zaczyna drugiego.
To niepojęte, jak ktoś próbuje narzucić swój światopogląd innym, ustanowić go prawem ogólnym, tylko dlatego, że jemu się tak wydaje, że on tak sądzi. I nie ma znaczenia czy jest to polakatolik, feminazistka czy zwykły, szary twór korpomasy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s